Academia Ocean
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Academia Ocean

Bine ati venit la academia noastra!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Resedinta Barker(nr.35)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 2:49 pm

Linistea macabra fu spulberata de zgomotul rezultat de catre impactul dintre corpul ei si podea.
Se privi in oglinda.Era atat de palida si de obosita.Cearcanele uriase,parul incalcit si corpul aproape anorexic o faceau sa se simta singura si disperata.Dar chiar era singura si disperata!
Si ce putea face decat sa caute repede pachetul de Pall Mall si sa inceapa sa isi distruga plamanii?!
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 2:54 pm

Deschise incet usa de la camera ,sprijinindu-se de tocu' usii zambind sters,o recunoscu din prima,fata palida,ah! Cum puteai sa uiti?!
Ridica din spranceana apoi "se linse pe bot",zambind ceva mai bine.
-Buna si tie!
Isi indrepta privirea catre camera tinerei.
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 2:57 pm

Scapa imediat pachetul de tigari din mana si ramase pur si simplu socata.
-Andrew?intreba ea total uimita apoi se ridica inghitind in sec si incercand sa se calmeze.
"Bine Nellie..Nu te mai balbai, chiar arati ca o idioata."
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 2:59 pm

-Iaute!
Replica ceva mirat.
-Vad ca ma mai ti minte!
Zambi sters si pasi in incapere,apucandu-i pachetul de tigari,"furandu-i" una apoi il arunca la cos.
-Nu-ti face bine fumatu'!
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 3:02 pm

-Atunci de ce fumezi,tinere?
Se ridica si se scutura de praf. Tricoul gri,candva alb atarna pe ea ca pe gard iar pantalonii scurti si negri ii dadeau o stare de disconfort caci erau prea stramti.
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 3:03 pm

-Ăăă ...!
Ramase putin socat de ultimu' cuvant rostit de catre ea.
-Tinar?!
Ridica ofensat din spranceana.
-Nu sunt un tanar!
Replica apasat.
-Pai,de placere!
Revenind la intrebarea de ma inainte.!
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 3:07 pm

-Vreau sa te cicalesc,nu mi-o lua in nume de rau.
Deschise larg frigiderul si lua o sticla de 7Up pe jumatate goala si turna suc in doua pahare apoi ii inmana unul baiatului.
-Sper ca nu te supara ca m-am lasat de baut. O sa iti fie mai greu sa ma tragi acum de limba privind viata personala.
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 3:13 pm

-Pai.Ai si tu dreptate in ce spui.
O aproba dezamagit baiatu'.
-Dar poate ca o sa-mi zici cate ceva,doar de buna-voie.Mai stii?!
Gusta [utin din lichidu' ce-i statea in fata,apoi stramba putin din nas,cand ii curse pe glandele salivale.
-Mereu m-ai luat ca pe un copil mai mic.
Adauga:
-Niciodata ca pe un adult!
Replica apasat.
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 3:21 pm

Casca ochii fara sa vrea marindu-si raza vizuala si oferindu-si un aspect de persoana uimita si totodata tematoare.
-Imi pare rau insa stii ca nu sunt o fiinta prea sociabila sau modesta. De cand ma stiu am cautat sa ii tin la distanta pe cei din jur, iar pe tine te-am lasat sa incalci aceasta bariera deoarece am dorit sa vad cum ar fi daca as fi alta.
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 3:25 pm

Incerca sa aduca un aer de amuzament in camera,deoarece atmosfera devenea,pentru el,deja,prea tensionata.
-Poeto!
Tipic.Facea acest lucru ori de cate ori cateva cuvinte ale unei persoane il impresionau.
-Pentru mine nu trebuie sa fi alta..!
-"Ah! Simt ca ceva imi ascunde."
Adauga doar pentru sine.
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 4:02 pm

-Daca nu as fi alta te-as rani si suntem prieteni de prea mult timp.Tin la tine. replica aceasta privind in jur apoi isi lasa trupul sa cada inapoi pe podea
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 4:06 pm

-Pai!
Se freca putin pe barbie,apoi simti aspru la mana.
-"Baiete,trebuie sa ma bierberesc ..."
Casca incercand sa arate putina indiferenta.
-In ce mod ti la mine?!
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:15 pm

-Tu mai intai! Vreau sa imi zici tu primul! replica aceasta privind tavanul apoi ofta asteptand un raspuns
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:17 pm

-Haaa??
Ridica din spranceana.
-Cred ca glumesti,nu?!
Casca ceva mai larg.
-Eu te-am intrebat primu'.
Brusc,ceva il facu sa-si indrepte privirile catre profesoara.
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:19 pm

"O sa mooooor!!" gandi aceasta apoi se intinse pe spate si sopti dramatic:
-Adio,o tu, lume cruda!
Se ridica si se apropie de el:
-Nu ma crede perversa insa tin la tine ca la ..singurul barbat caruia mi-as putea darui trupul si sufletul.
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:34 pm

-"Oh my ... "
Ii puse coapsa pe abdomenu' sau apoi mainile sale reci apucara fesele profesoarei in timp ce o saruta,se date ceva mai in spate cu gatul.
-Hmm...!
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:38 pm

Il pocni apoi ii acoperi ochii cu mainile si incepu sa isi ceara scuze in repetate randuri.
-Sa nu mai faci asta vreodata !
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:39 pm

-Ah,dar esti asa de ... !
Lasa propozitia neterminata asteptand sa ii vada reactia tinerei,ce credea ca nu va fi una prea ... fericita!
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:43 pm

Ridica o spranceana indepartandu-se de el apoi il privi ceva mai serioasa:
-Atat de...cum?
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:45 pm

Incepu sa fluiere ca si cum nu ar fi spus nimic pana acum,pana cand ii zari privirea serioasa a femeii.
Inspira putin.
-Buna!
-"Ahh ... ce bine ar fi sa fie o noapte a mea."
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:50 pm

-Uite ce e dragutule cred ca nu sti totul despre mine. Ai macar habar ca am 27 de ani si ca am si un copil? Ai macar habar ca te credeam altfel?!
Sus In jos
W.A.Krystopher
Elev
Elev
W.A.Krystopher


Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 6:59 pm

Ramase foarte socat la auzul cuvantului "copil"!
-" Eu nu vruiam nici macar o relatie de scurta durata,ci doar o noapte..dar ha?? un copil ... ?? "
Isi replica oarecum dezamagit in gandurile lui.
-Copil?!
Repeta.
Sus In jos
Nellie Barker
Profesor
Profesor
Nellie Barker


Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/12/2009

Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) EmptyMier Dec 23, 2009 7:03 pm

-Sapte ani de cand imi tin fiul ascuns de familie si de toti cei din jur. Inafara de tine nu mai stie nimnei. Uneori cred ca nici macar el nu realizeaza ca exista la cat de singur si trist e mereu.
Se aseza din nou pe podea si ii zise apoi:
-De asta nu prea acceptam nimic de la tine si te rugam sa ma lasi in pace.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Resedinta Barker(nr.35) Empty
MesajSubiect: Re: Resedinta Barker(nr.35)   Resedinta Barker(nr.35) Empty

Sus In jos
 
Resedinta Barker(nr.35)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reşedinţa Ocean [numărul 5]
» Resedinta Dizon (numarul 6)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academia Ocean :: PLAJĂ :: Case de vacanţă-
Mergi direct la: